18.01.2019, 12:27 | |
Урок 2 8 клас за новою програмою Тема: Опрацювання даних як інформаційний процес. Кодування та декодування повідомленьМета:
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника “ІНФОРМАТИКА 8 КЛАС” Морзе Н.В., Берна О.В., Вембер В.П. Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу. (конспект уроку та презентація розроблені за підручником «Інформатика (Морзе, Барна, Вембер) 8 клас») ХІД УРОКУ І. Організація класу до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань учнівПовторення (слайд 4):Учні по черзі перелічують основні правила техніки безпеки в комп’ютерному класі III. Вивчення нового матеріалуПояснення вчителя з елементами демонстрування презентації (використовується проектор)
IV. Формування практичних умінь і навичокЗавдання 1. Довжина двійкового коду тексту (слайд 11) Книжка містить 150 сторінок, на кожній сторінці — 40 рядків, у кожному рядку 60 символів (включаючи пропуски). Знайдіть довжину двійкового коду тексту книжки, якщо для кодування кожного символу використано 8 біт. Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки) Завдання на с. 9 підручника Завдання 2. Працюємо у парах (слайд 12) Створіть у табличному процесорі таблицю переведення одиниць довжини двійкового коду повідомлення в такому вигляді: Завдання 3. Працюємо у парах (слайд 13) Запропонуйте одне одному текстове повідомлення, закодоване за допомогою однієї із систем кодування. Один подає придумане повідомлення, використовуючи таблицю Unicode, інший — Windows-1251. Перевірте правильність кодування, для цього обміняйтесь кодами та декодуйте повідомлення. Визначте довжину двійкового коду кожного з повідомлень. Зробіть висновок. V. Підсумок урокуОбговорюємо (слайд 14)
Рефлексія (слайд 15-18)
VI. Домашнє завдання (слайд 19)Опрацювати параграф підручника п.1 с. 6-9 | |
| |
Переглядів: 414 | Завантажень: 0 | |
Всього коментарів: 0 | |