person_outline
phone

Event & Wedding Agency

Математика - серйозна точна наука, яку так само називають царицею всіх наук, за свою багатовікову історію існування вона накопичила безліч цікавих фактів:

Цікаві факти про математику.

 Вся математична інформація розміщена у величезній кількості книг: на сьогодні, їх більше 100 000.

 Перша у світі жінка-математик жила ще за півтисячоліття до нашої ери в Стародавній Візантії і звали її Гіпатія.

 У перекладі з арабської «цифра» означає «нуль», але історично так склалося, що цим словом ми називаємо в принципі все цифри.

 

 

 Наймістичнішим і оповитим легендами числом вважається 666 - число звіра і антихриста (назване так в одному з віршів книги Одкровення). З ним пов'язана велика кількість цікавих математичних фактів:

• Сума всіх чисел на рулетці дорівнює 666;

• У Європарламенті є крісло 666, але його за традицією ніхто не займає;

• У великої кількості об'єктів по всьому світу замінили число 666 на інше, у зв'язку з протестами вірян. Це стосується номерів шосейних трас, маршрутів громадського транспорту, телефонних кодів.

 Найдавніша математична праця була знайдена не на території Стародавнього Риму або Олександрії, а в Свазіленді, і являє собою кістку бабуїна з вибитими на ній рисками, її вік складає майже 40 000 років.

Цікаві факти про математику.

 

 Від'ємні числа аж до XIX століття майже не використовувалися, тому що їх вважали безглуздими і не застосовними. Однак вони мали попит у людей, які ведуть свої справи, для позначення фінансових збитків. Від'ємні числа так і з'явилися на початку XIII століття - італійський купець Пізано винайшов їх для того, щоб фіксувати свої борги.

 Релігійні євреї прагнуть уникати християнської символіки і взагалі знаків, схожих на хрест. Наприклад, учні деяких ізраїльських шкіл замість знака «плюс» пишуть знак, що повторює перевернуту букву «т».

 Математики підрахували, що існує цілих 177 147 способів зав'язати краватку. Залишається тільки здогадуватися, перевіряли вони це дослідним шляхом або за допомогою обчислень.

 У перекладі з китайської «чотири» означає «смерть», тому число «4» відсутнє в нумерації будинків у багатьох китайських містах, а в ліфтах немає четвертого поверху.

 Італійці не люблять число 17. Це пішло з часів стародавнього Риму, коли на всіх надгробках писали напис «мене більше немає», який візуально виглядав як «VIXI», тобто як римські цифри 6 і 11, які в сумі дають 17.

 Соціологічні опитування по всьому світу показали, що найбільша кількість людей вважає щасливим числом «7», друге за популярністю - «3». Такі результати не дивні, адже практично у всіх культурах і релігіях з найдавніших часів «7» пов'язане з позитивною енергетикою.

 Американський математик Джордж Данціг, будучи аспірантом університету, одного разу спізнився на урок і прийняв написані на дошці рівняння за домашнє завдання. Воно здалося йому складніше звичайного, але через кілька днів він зміг його виконати. Виявилося, що він вирішив дві «нерозв'язані» проблеми в статистиці, над якими билися багато вчених.

 Числа, які однакові в обох напрямках (наприклад, 12321) називають паліндромами.

 Деякі числа нескінченної послідовності числа ПІ мають імена вчених. Наприклад, відрізок «999999» названий на честь американського фізика Річарда Фейнмана, який вивчив всі числа після коми до дев'яток, щоб в кінці вимовити «9» шість разів.

 Трикутник Рело - це геометрична фігура, утворена перетином трьох рівних кіл радіуса a з центрами в вершинах рівностороннього трикутника зі стороною a. Свердло, зроблене на основі трикутника Рело, дозволяє свердлити квадратні отвори (з неточністю в 2%).

Трикутник Рело

 

 Найбільшим числом у світі вважається центильйон, він має 600 нулів.

 Найменше число, відкрите на сьогодні, навіть не має назви, а являє собою десятковий дріб, у якого після коми і перед одиницею стоїть 100 мільйонів трильйонів трильйонів трильйонів нулів. Воно не застосовується в прикладній математиці і використовується вченими для того, щоб обчислити ймовірність появи нового Всесвіту з атома.

 Не завжди люди користувалися десятковою системою числення. Раніше застосовувалася система з 20 чисел.

 В Римі ніколи не було числа 0, попри те, що народ там був освіченим і вмів рахувати.

 Десятинна система обчислення почала використовуватися через наявність всього 10 пальців на руках.

 Існує думка, що Альфред Нобель не включив математику в список дисциплін своєї премії через те, що його дружина зрадила його з математиком. Насправді Нобель ніколи не був одружений. Справжня причина ігнорування математики Нобелем невідома, але є кілька припущень. Наприклад, на той момент вже існувала премія з математики від шведського короля. Інше - математики не роблять важливих винаходів для людства, оскільки ця наука має чисто теоретичний характер.

 У 1900 році всі математичні результати можна було вмістити в 80 книгах.

 Слово «алгебра» має однакову вимову на всіх мовах світу.

 Сумою всіх чисел від 1 до 100 буде 5050.

 Трьома дотиками ножа торт ділиться на 8 однакових частин. І існує тільки 2 способи для цього.

 Нуль римськими числами не напишеш.

 Нуль - це єдине число, яке має кілька назв.

 Письменник Льюїс Керолл, який написав «Аліса в країні чудес», був математиком.

 Англійський математик Абрахам де Муавр в літньому віці одного разу виявив, що тривалість його сну зростає на 15 хвилин в день. Склавши арифметичну прогресію, він визначив дату, коли вона досягла б 24 годин - 27 листопада 1754 року. У цей день він і помер.

 Евклід був одним з найзагадковіших математиків. Про нього самого до нас не дійшло ніякої інформації, а математичні праці є.

 Більшість математиків в шкільні роки поводилися огидно.

 Саме Роберт Рекорд в 1557 році почав використовувати знак рівності.

 Математичні праці писав навіть Наполеон Бонапарт.

 Пальці рук і камінчики вважаються першими обчислювальними пристроями.

 Перші знайомі нам знаки додавання і віднімання були описані практично 520 років тому в книзі «Правила алгебри», написаної Яном Відманом. 

 

Джерело

http://tut-cikavo.com/tekhnolohii/naukovi-facty/649-tsikavi-fakti-pro-matematiku